Archief 745
Inventaris 745-344
Pagina 19
Jaar 1941
Document
Stadsarchief

Transportlijst

Transportlijst Gegevens over het boekjaar 1940. Onbekend nvt 15 persoonsregels
15 controle nodig

Personen op deze lijst

De parser heeft deze regels uit de scan gehaald. Gekoppelde personen linken door naar hun dossier.

15 controle nodig Regels met lagere zekerheid of OCR-/transcriptiewaarschuwing
# Naam Adres Markt Product Zekerheid Waarschuwing Actie Bronregel
1 Omschrijving der bezittingen volgens de balans Vermeerdering Vermindering 60% lagere parse-zekerheid; geboortedatum niet eenduidig
| Omschrijving der bezittingen volgens de balans | Oorspronkelijke aanschaffingswaarde der bezittingen volgens balans a° p° | Vermeerdering | Vermindering | Oorspronkelijke aanschaffingswaarde der bezittingen volgens balans op ult°. 1940 | Afschrijvingen volgens balans a° p° | Afschrijvingen Vermeerdering | Afschrijvingen Totaal | Boekwaarde der bezittingen volgens balans op ult°. 1940 (verschil der kolommen 5 en 8) | Opmerkingen |
2 Steenen gebouwen. ... f 26.277 25 f — 60% lagere parse-zekerheid; geboortedatum niet eenduidig; OCR of transcriptie onzeker
| Steenen gebouwen. ... | f 2.428.819 41 | f 26.277 25 | f — | f 2.455.096 66 | f 990.410 80 | f 48.576 37 | f 1.038.987 17 | f 1.416.109 49 | |
3 Slachthallen, keurlo-kaal, transportbanen en bedrijfsgebouw .. „ — „ — 60% lagere parse-zekerheid; geboortedatum niet eenduidig
| Slachthallen, keurlo-kaal, transportbanen en bedrijfsgebouw .. | „ 1.751.133 43 | „ — | „ — | „ 1.751.133 43 | „ 1.211.515 96 | „ 52.534 01 | „ 1.264.049 97 | „ 487.083 46 | |
4 Machinale inrichting en ijsfabriek (Koelhuis) „ — „ — 60% lagere parse-zekerheid; geboortedatum niet eenduidig
| Machinale inrichting en ijsfabriek (Koelhuis) | „ 284.359 37 | „ — | „ — | „ 284.359 37 | „ 250.637 94 | „ 6.136 96 | „ 256.774 90 | „ 27.584 47 | |
5 Cellen en celinrichting (Koelhuis) . . . . . . . . „ — „ — 60% lagere parse-zekerheid; geboortedatum niet eenduidig
| Cellen en celinrichting (Koelhuis) . . . . . . . . | „ 40.775 13 | „ — | „ — | „ 40.775 13 | „ 28.874 62 | „ 1.223 25 | „ 30.097 87 | „ 10.677 26 | |
6 Houten gebouwen. . . . „ — „ — 60% lagere parse-zekerheid; geboortedatum niet eenduidig
| Houten gebouwen. . . . | „ 42.067 72 | „ — | „ — | „ 42.067 72 | „ 42.067 72 | „ — | „ 42.067 72 | „ — | |
7 Steigers, afsluithekken en bestrating. . . . . . „ — „ — 60% lagere parse-zekerheid; geboortedatum niet eenduidig
| Steigers, afsluithekken en bestrating. . . . . . | „ 114.073 13 | „ — | „ — | „ 114.073 13 | „ 91.780 61 | „ 3.503 20 | „ 95.283 81 | „ 18.789 32 | |
8 Stoom-, gas- en waterleiding. . . . . . . . . . . „ — „ — 60% lagere parse-zekerheid; geboortedatum niet eenduidig
| Stoom-, gas- en waterleiding. . . . . . . . . . . | „ 69.391 56 | „ — | „ — | „ 69.391 56 | „ 66.114 88 | „ 460 12 | „ 66.575 — | „ 2.816 56 | |
9 Electrische kabels. . . . „ — „ — 60% lagere parse-zekerheid; geboortedatum niet eenduidig
| Electrische kabels. . . . | „ 36.242 96 | „ — | „ — | „ 36.242 96 | „ 36.242 96 | „ — | „ 36.242 96 | „ — | |
10 Inventaris slachthallen, bedrijfsgebouw . . „ — „ — 60% lagere parse-zekerheid; geboortedatum niet eenduidig
| Inventaris slachthallen, bedrijfsgebouw . . | „ 68.143 72 | „ — | „ — | „ 68.143 72 | „ 67.877 84 | „ 29 54 | „ 67.907 38 | „ 236 34 | |
11 Overige inventaris. . . . „ 834 06 „ — 60% lagere parse-zekerheid; geboortedatum niet eenduidig
| Overige inventaris. . . . | „ 176.815 55 | „ 834 06 | „ — | „ 177.649 61 | „ 143.012 42 | „ 4.455 16 | „ 147.467 58 | „ 30.182 03 | |
12 Grond. . . . . . . . . . . . . . „ — „ — 60% lagere parse-zekerheid; geboortedatum niet eenduidig
| Grond. . . . . . . . . . . . . . | „ 1.271.988 — | „ — | „ — | „ 1.271.988 — | „ — | „ — | „ — | „ 1.271.988 — | |
13 Kosten van leeningen. „ — „ — 60% lagere parse-zekerheid; geboortedatum niet eenduidig
| Kosten van leeningen. | „ 22.886 47 | „ — | „ — | „ 22.886 47 | „ 19.218 99 | „ 1.222 50 | „ 20.441 49 | „ 2.444 98 | |
14 Disagio. . . . . . . . . . . . . „ — „ — 60% lagere parse-zekerheid; geboortedatum niet eenduidig
| Disagio. . . . . . . . . . . . . | „ 82.383 61 | „ — | „ — | „ 82.383 61 | „ 32.535 48 | „ 2.639 09 | „ 35.174 57 | „ 47.209 04 | |
15 Uitbreiding Cruquiusweg . . . . . . . . . . . . . „ — „ — 60% lagere parse-zekerheid; geboortedatum niet eenduidig
| Uitbreiding Cruquiusweg . . . . . . . . . . . . . | „ 240.103 91 | „ — | „ — | „ 240.103 91 | „ 100.071 26 | „ 12.005 19 | „ 112.076 45 | „ 128.027 46 | |

Transcriptie

Gegevens over het boekjaar 1940. [Pagina 16]

BIJLAGE (Veemarkt en Abattoir).

d. OVERZICHT VAN DE VERMEERDERINGEN EN VERMINDERINGEN DER BEZITTINGEN OVER HET JAAR 1940.

Omschrijving der bezittingen volgens de balans Oorspronkelijke aanschaffingswaarde der bezittingen volgens balans a° p° Vermeerdering Vermindering Oorspronkelijke aanschaffingswaarde der bezittingen volgens balans op ult°. 1940 Afschrijvingen volgens balans a° p° Afschrijvingen Vermeerdering Afschrijvingen Totaal Boekwaarde der bezittingen volgens balans op ult°. 1940 (verschil der kolommen 5 en 8) Opmerkingen
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Steenen gebouwen. ... f 2.428.819 41 f 26.277 25 f — f 2.455.096 66 f 990.410 80 f 48.576 37 f 1.038.987 17 f 1.416.109 49
Slachthallen, keurlo-kaal, transportbanen en bedrijfsgebouw .. „ 1.751.133 43 „ — „ — „ 1.751.133 43 „ 1.211.515 96 „ 52.534 01 „ 1.264.049 97 „ 487.083 46
Machinale inrichting en ijsfabriek (Koelhuis) „ 284.359 37 „ — „ — „ 284.359 37 „ 250.637 94 „ 6.136 96 „ 256.774 90 „ 27.584 47
Cellen en celinrichting (Koelhuis) . . . . . . . . „ 40.775 13 „ — „ — „ 40.775 13 „ 28.874 62 „ 1.223 25 „ 30.097 87 „ 10.677 26
Houten gebouwen. . . . „ 42.067 72 „ — „ — „ 42.067 72 „ 42.067 72 „ — „ 42.067 72 „ —
Steigers, afsluithekken en bestrating. . . . . . „ 114.073 13 „ — „ — „ 114.073 13 „ 91.780 61 „ 3.503 20 „ 95.283 81 „ 18.789 32
Stoom-, gas- en waterleiding. . . . . . . . . . . „ 69.391 56 „ — „ — „ 69.391 56 „ 66.114 88 „ 460 12 „ 66.575 — „ 2.816 56
Electrische kabels. . . . „ 36.242 96 „ — „ — „ 36.242 96 „ 36.242 96 „ — „ 36.242 96 „ —
Inventaris slachthallen, bedrijfsgebouw . . „ 68.143 72 „ — „ — „ 68.143 72 „ 67.877 84 „ 29 54 „ 67.907 38 „ 236 34
Overige inventaris. . . . „ 176.815 55 „ 834 06 „ — „ 177.649 61 „ 143.012 42 „ 4.455 16 „ 147.467 58 „ 30.182 03
Grond. . . . . . . . . . . . . . „ 1.271.988 — „ — „ — „ 1.271.988 — „ — „ — „ — „ 1.271.988 —
Kosten van leeningen. „ 22.886 47 „ — „ — „ 22.886 47 „ 19.218 99 „ 1.222 50 „ 20.441 49 „ 2.444 98
Disagio. . . . . . . . . . . . . „ 82.383 61 „ — „ — „ 82.383 61 „ 32.535 48 „ 2.639 09 „ 35.174 57 „ 47.209 04
Uitbreiding Cruquiusweg . . . . . . . . . . . . . „ 240.103 91 „ — „ — „ 240.103 91 „ 100.071 26 „ 12.005 19 „ 112.076 45 „ 128.027 46
f 6.629.183 97 f ¹) 27.111 31 f — f 6.656.295 28 f 3.080.361 48 f ²) 132.785 39 f 3.213.146 87 f 3.443.148 41

¹) In uitgaaf gesteld op volgn. 1834.
²) Geboekt ten laste der bedrijfsrekening . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . f 132.768,71
Overgeboekt van agio van leeningen . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . „ 16,68
-------------
f 132.785,39

16

[Pagina 17]

17 * Boekhoudkundige opzet: De tabel is een klassieke balansstaat van de vaste activa (bezittingen). Er wordt onderscheid gemaakt tussen de oorspronkelijke aanschaffingswaarde, de mutaties gedurende het jaar (vermeerderingen/verminderingen) en de gecumuleerde afschrijvingen om tot een netto boekwaarde per 31 december 1940 te komen.
* Activa-categorieën: De posten variëren van onroerend goed (steenen en houten gebouwen, grond) tot technische installaties (machinale inrichting, koelhuis, leidingen) en immateriële/financiële activa (kosten van leningen, disagio).
* Investeringen: In 1940 is er f 26.277,25 geïnvesteerd in "Steenen gebouwen" en een klein bedrag (f 834,06) in "Overige inventaris".
* Afschrijvingen: De totale afschrijvingen voor het jaar 1940 bedroegen f 132.785,39, waarvan het overgrote deel (f 132.768,71) ten laste van de bedrijfsrekening kwam.
* Waardering: Sommige posten, zoals "Houten gebouwen" en "Electrische kabels", zijn boekhoudkundig volledig afgeschreven (boekwaarde nul), hoewel ze waarschijnlijk nog in gebruik waren. * Locatie: Het document betreft de administratie van het Amsterdamse Abattoir en de Veemarkt, gelegen aan de Cruquiusweg in het Oostelijk Havengebied. De vermelding van de "Uitbreiding Cruquiusweg" is hiervoor het topografische bewijs.
* Historisch kader: Het jaar 1940 markeert het begin van de Duitse bezetting van Nederland (mei 1940). Ondanks de oorlog bleven de gemeentelijke diensten functioneren en hun boekhouding nauwgezet bijhouden. Het abattoir speelde een cruciale rol in de voedselvoorziening van de stad.
* Industrieel erfgoed: De gedetailleerde lijst van bezittingen (zoals de ijsfabriek en koelcellen) geeft een goed beeld van de moderne technische infrastructuur die in die tijd noodzakelijk was voor een grootschalig gemeentelijk slachthuis. Gemeente Amsterdam Marktwezen

Samenvatting

  • Boekhoudkundige opzet: De tabel is een klassieke balansstaat van de vaste activa (bezittingen). Er wordt onderscheid gemaakt tussen de oorspronkelijke aanschaffingswaarde, de mutaties gedurende het jaar (vermeerderingen/verminderingen) en de gecumuleerde afschrijvingen om tot een netto boekwaarde per 31 december 1940 te komen.
  • Activa-categorieën: De posten variëren van onroerend goed (steenen en houten gebouwen, grond) tot technische installaties (machinale inrichting, koelhuis, leidingen) en immateriële/financiële activa (kosten van leningen, disagio).
  • Investeringen: In 1940 is er f 26.277,25 geïnvesteerd in "Steenen gebouwen" en een klein bedrag (f 834,06) in "Overige inventaris".
  • Afschrijvingen: De totale afschrijvingen voor het jaar 1940 bedroegen f 132.785,39, waarvan het overgrote deel (f 132.768,71) ten laste van de bedrijfsrekening kwam.
  • Waardering: Sommige posten, zoals "Houten gebouwen" en "Electrische kabels", zijn boekhoudkundig volledig afgeschreven (boekwaarde nul), hoewel ze waarschijnlijk nog in gebruik waren.

Historische context

  • Locatie: Het document betreft de administratie van het Amsterdamse Abattoir en de Veemarkt, gelegen aan de Cruquiusweg in het Oostelijk Havengebied. De vermelding van de "Uitbreiding Cruquiusweg" is hiervoor het topografische bewijs.
  • Historisch kader: Het jaar 1940 markeert het begin van de Duitse bezetting van Nederland (mei 1940). Ondanks de oorlog bleven de gemeentelijke diensten functioneren en hun boekhouding nauwgezet bijhouden. Het abattoir speelde een cruciale rol in de voedselvoorziening van de stad.
  • Industrieel erfgoed: De gedetailleerde lijst van bezittingen (zoals de ijsfabriek en koelcellen) geeft een goed beeld van de moderne technische infrastructuur die in die tijd noodzakelijk was voor een grootschalig gemeentelijk slachthuis.

Metadata

TypeArchieflijst
Lijsttypetransportlijst
Scopelogistiek
Schriftonbekend
Handschriftnvt
Confidence90%