Archief 745
Inventaris 745-269
Pagina 341
Dossier 5
Jaar 1939
Stadsarchief

Pagina uit een jaarverslag of statistisch overzicht (waarschijnlijk gemeentelijk of van een havenbedrijf).

Origineel

Pagina uit een jaarverslag of statistisch overzicht (waarschijnlijk gemeentelijk of van een havenbedrijf). -7-

Vischsoort 1936 1937 1938
Transport kg. 972.255 978.488 736.358
Leng " - - 400
Makreel " 40.925 43.125 43.400
Poon " 150 - -
Schar " 25.175 20.525 25.300
Schelvisch " 86.925 145.650 159.225
Schol " 64.600 75.925 75.450
Spiering " 44.325 25.000 19.025
Tarbot " 350 - 375
Tong " 250 25 25
Tongschar " 650 225 900
Wijting " 8.125 40.550 40.900
Zalm " - 23 -
Overige soorten (zeevisch / zoetwatervisch) " 12.525 13.600 17.275
1.256.255 1.343.136 1.118.683
=============== =============== ===============
Panharing in stuks 3.225.600 702.200 64.400
Bokking en haring in fust 170 272 161½
Gerookte of gestoomde visch in kistjes 225.108 215.337 193.609
Aantal vaartuigen 158 149 103

Algemeene dagmarkten.

De aanwijzing der tijdelijke hulpmarkten is tijdens het verslag-
jaar voor ten hoogste één jaar verlengd.

De opbrengst aan marktgeld bedroeg: ƒ 91.745,35 (v.j.
ƒ 81.291,50).

Onderstaand staatje geeft een overzicht van de in 1937 en 1938
ingenomen plaatsen. * Trends in aanvoer: Het jaar 1937 toont de hoogste totale aanvoer in kilogrammen (1.343.136 kg). In 1938 is er een duidelijke daling te zien naar 1.118.683 kg, wat grotendeels wordt veroorzaakt door een lagere "Transport"-post.
* Opvallende daling: De aanvoer van "Panharing in stuks" kende een drastische afname: van ruim 3,2 miljoen stuks in 1936 naar slechts 64.400 in 1938.
* Vloot: Er is een gestage afname van het aantal vaartuigen zichtbaar, van 158 in 1936 naar 103 in 1938.
* Financiën: Ondanks de lagere visaanvoer in 1938, steeg de opbrengst aan marktgeld naar ƒ 91.745,35, vergeleken met ƒ 81.291,50 in het voorgaande jaar (v.j.). Dit suggereert een verhoging van de tarieven of een toename in andere marktactiviteiten. Dit document biedt een kwantitatief kijkje in de Nederlandse visserijsector en marktorganisatie aan de vooravond van de Tweede Wereldoorlog. De gedetailleerde uitsplitsing per vissoort was gebruikelijk voor de administratie van visafslagen of centrale markthallen (zoals in Amsterdam of IJmuiden). De terminologie zoals "v.j." (vorig jaar) en de guldentekens (ƒ) zijn typerend voor de Nederlandse administratieve stijl van die tijd. De afname in vaartuigen en panharing-volumes kan duiden op veranderende economische omstandigheden of een verschuiving in visserijtechnieken/gebieden vlak voor het uitbreken van de oorlog.

Samenvatting

  • Trends in aanvoer: Het jaar 1937 toont de hoogste totale aanvoer in kilogrammen (1.343.136 kg). In 1938 is er een duidelijke daling te zien naar 1.118.683 kg, wat grotendeels wordt veroorzaakt door een lagere "Transport"-post.
  • Opvallende daling: De aanvoer van "Panharing in stuks" kende een drastische afname: van ruim 3,2 miljoen stuks in 1936 naar slechts 64.400 in 1938.
  • Vloot: Er is een gestage afname van het aantal vaartuigen zichtbaar, van 158 in 1936 naar 103 in 1938.
  • Financiën: Ondanks de lagere visaanvoer in 1938, steeg de opbrengst aan marktgeld naar ƒ 91.745,35, vergeleken met ƒ 81.291,50 in het voorgaande jaar (v.j.). Dit suggereert een verhoging van de tarieven of een toename in andere marktactiviteiten.

Historische Context

Dit document biedt een kwantitatief kijkje in de Nederlandse visserijsector en marktorganisatie aan de vooravond van de Tweede Wereldoorlog. De gedetailleerde uitsplitsing per vissoort was gebruikelijk voor de administratie van visafslagen of centrale markthallen (zoals in Amsterdam of IJmuiden). De terminologie zoals "v.j." (vorig jaar) en de guldentekens (ƒ) zijn typerend voor de Nederlandse administratieve stijl van die tijd. De afname in vaartuigen en panharing-volumes kan duiden op veranderende economische omstandigheden of een verschuiving in visserijtechnieken/gebieden vlak voor het uitbreken van de oorlog.

Kooplieden in dit dossier 100

Aal en paling Uilenburg 218.275
Aal en paling Uilenburg 218.275
Aal en paling Uilenburg 1.942
Aal en paling Uilenburg 1.942
Aal en paling Uilenburg 218.275
Aal en paling Uilenburg 218.275
Aal en paling Uilenburg 218.275
Aal en paling Uilenburg 1.942
Aal en paling Uilenburg 1.942
Aal en paling . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Uilenburg 1.942
Aal en paling . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Uilenburg 1.942
Aandeel huur hoofdkantoor Uilenburg
Aandeel huur hoofdkantoor Uilenburg
Aankoop kisten Uilenburg
Aankoop kisten Uilenburg 83
Aantal vaartuigen Uilenburg 103
Aantal vaartuigen Uilenburg 103
Aantal vaartuigen Uilenburg 103
Aantal vaartuigen ............................................ Uilenburg 103
W. Fruithof Waterlooplein 709
W. Fruithof Waterlooplein 715
W. Fruithof Waterlooplein 709
W. Fruithof Waterlooplein 719
Afschrijving dubieuze debiteuren Uilenburg
Afschrijving dubieuze debiteuren Uilenburg 31
Afschrijving overeenkomende met de verplichte aflossing op leeningen Uilenburg — *b)*
Afschrijving overeenkomende met de verplichte aflossing op leeningen Uilenburg
Afschrijving, overeenkomende met de verplichte aflossing op leeningen Uilenburg a)
Afschrijving, overeenkomende met de verplichte aflossing op leeningen Uilenburg
A. Geboorte Uilenburg
Alle 100 kooplieden →

Gerelateerde Documenten 6